KONST / Litografier / Färglitografi 14499132
*
nr 1449 9132
BG Karlsson
(f. 1954), Sverige
Signerad, numrerad 10/50. Färglitografi. Bladets mått: 42x59cm, oramad, oramat löst blad
Bengt Göran BG Karlsson, svensk bildkonstnär född 1954.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 februari 2022
kl 19:17:46
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/2 16:48:52
1
200 kr
16/2 19:41:42
2
150 kr
16/2 19:41:42
1
200 kr (Budbetjänt)
19/2 19:42:43
3
300 kr
20/2 14:54:05
4
300 kr
20/2 14:54:06
3
300 kr (Budbetjänt)
21/2 17:33:05
5
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bg karlsson färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad oramat löst blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8145 Färglitografi
Ã…ke Ahlberg (f. 1943), Sverige. Flicka vid flygel...//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:37
-
8372 Färglitografi
Åke Westin "Havet". Signerad, numrerad 42/350. Fär..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:21
-
8139 Färglitografi
Ardy Strüwer (1939-2023), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:01
-
8083 Färglitografi
Axel Lilliehöök (f. 1930), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:35
-
8291 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:28
-
8143 Färglitografi
Berit Markevärn (f. 1952), Sverige. Röd cykel. Sig..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:45
*
BG Karlsson
Bengt Göran BG Karlsson, svensk bildkonstnär född 1954.
Läs om budbetjänten
nr 1449 9132
BG Karlsson
(f. 1954), Sverige
Signerad, numrerad 10/50. Färglitografi. Bladets mått: 42x59cm, oramad, oramat löst blad
Bengt Göran BG Karlsson, svensk bildkonstnär född 1954.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 februari 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/2 16:48:52 | 1 | 200 kr |
16/2 19:41:42 | 2 | 150 kr |
16/2 19:41:42 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
19/2 19:42:43 | 3 | 300 kr |
20/2 14:54:05 | 4 | 300 kr |
20/2 14:54:06 | 3 | 300 kr (Budbetjänt) |
21/2 17:33:05 | 5 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bg karlsson färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad oramat löst blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8145 Färglitografi
Ã…ke Ahlberg (f. 1943), Sverige. Flicka vid flygel...//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:37 -
8372 Färglitografi
Åke Westin "Havet". Signerad, numrerad 42/350. Fär..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:21 -
8139 Färglitografi
Ardy Strüwer (1939-2023), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:01
-
8083 Färglitografi
Axel Lilliehöök (f. 1930), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:35 -
8291 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:28 -
8143 Färglitografi
Berit Markevärn (f. 1952), Sverige. Röd cykel. Sig..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:45